ТЕМА: «Архівування і розархівування даних».
МЕТА: сформувати уміння створювати архіви, додавати файли до існуючих архівів; розпаковувати архіви; розвивати вміння роботи з операційною системою; виховувати культуру мовлення.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, проектор, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті.
ХІД УРОКУ
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ:
Архівація даних - це злиття кількох файлів чи каталогів в єдиний файл-архів.
Стиснення даних - це скорочення обсягу вихідних файлів шляхом усунення надлишкової інформації.
Для виконання цих завдань існують програми-архіватори, які забезпечують як архівацію, так і стиснення даних. За допомогою спеціальних алгоритмів архіватори видаляють із файлів надлишкову інформацію, а при зворотній операції розпакування вони відновлюють інформацію в первісному вигляді. При цьому стиснення та відновлення інформації відбувається без втрат.
До базових функцій, які виконують більшість сучасних архіваторів, відносять:
1) розпакування файлів із архівів; 2) створення нових архівів; 3) додавання файлів до архіву; 4) створення архіві, що саморозпаковуються; 5) створення розподілених архівів на носіях малої ємності; 6) тестування цілісності структури архівів.
ХІД РОБОТИ
Підготуйте до роботи власну папку (Пр_№6 ПІП), що містить декілька файлів.
- Відкрийте власну папку.
- Створіть деякий файл (Doklad.docх) і з його контекстного меню виконайте команду автоматичного створення архіву.
(Контекстне меню файла Doklad.docх - Додати в архів…- Імя архіва Архів1.rar-ОК).
У WinRar це друга у списку команда. Архів буде створено автоматично.
- Виберіть деякий файл (створіть папку «Архівація») і з його контекстного меню виконайте команду ручного архівування.
У WinRar це перша у списку команда. Отримаєте вікно з параметрами.
Дослідіть усі групи параметрів на закладці Загальні.
Задайте їхні значення на свій розсуд. ОК.
- Додайте у створений архів ще один файл.
Для цього двічі клацніть на файлі-архіві, відкриється програма-архіватор. Створіть новий текстовий документ (Doklad_2.docх), створіть та заповніть таблицю в ході практичної роботи за зразком. Виконайте команду Додати. У навігаторі виберіть потрібний файл. ОК.
- Визначте ступінь стискання файлів.
Виберіть архів і скористайтесь кнопкою Інформація.
- Визначте ступінь стискання файлу (Doklad_2.docх) задавши всі методи стиснення заповни таблицю.
|
№ |
Ім’я файла |
Розмір файла |
Розмір в архіві |
Метод стиснення (%) |
|
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

- Задайте пароль архіву 12345.
Для цього двічі клацніть на значку архіву і в головному меню програми виконайте команди Файл Встановити пароль Ü уведіть пароль Ü ОК.
- Перетворіть архів у SFX-архів.
Виконайте команди головного меню Операції Ü Перетворити в SFX.
- Розкрийте (розархівуйте) SFX-архів.
Заархівуйте власну папку «Архівація» з вилученням її з диска.
- Додайте до архіву один будь-який графічний файл.
Добудьте з архіву будь-який файл у режимі вилучення цього файлу з архіву.
- Заблокуйте архів створивши копію папки «Архівація».
Спробуйте додати ще один будь-який файл до нього. Чи вдалося це зробити?
- Створити архів, що саморозпаковується, з файла Doklad_2., який є в папці «Архівація» на Робочому столі в вашій папці (Контекстне меню файла Doklad.jpg-Добавити в архів…- Створити ZIP-архів-Імя архіва Архів2.exe Ü ОК).
- Створіть файл (Doklad_3.docх), напишіть висновок до Практичної роботи.
У висновок запишіть: які файли під час архівування мають високий ступінь стиснення? (Контекстне меню архіву - Властивості - Архів)
- Закрийте всі вікна і закінчіть роботу перемістивши свою папку на перевірку вчителю.
Висновок: Великі файли потрібно архівувати під час перенесення на інший комп'ютер, пересилання електронною поштою, організації резервного зберігання цінних даних.

НОВИНИ
5 клас
6 клас
7 клас
КОНТАКТИ




